Kiedy chronić skórę?

lek na astmę bez recepty

O ochronie skóry przed latem pamiętają zwykle osoby, które już dawno zaplanowały wakacje. Perspektywa wylegiwania się na plaży czy przynajmniej na leżaku przed domem motywuje do większej dbałości o ciało. Poza tym same przygotowania do wakacji pozwalają już na poczucie nutki emocji, które towarzyszyć nam będą, gdy urlop wreszcie nadejdzie. A co jeśli jesteśmy zbyt zapracowani, by pozwolić sobie na tydzień lenistwa? A może planujemy wakacje zupełnie pozbawione opalania – np. spacery po górach? Czy warto wtedy zawracać sobie głowę kondycją skóry?

Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie twierdząca. Nasza skóra „dostanie w kość” niezależnie od tego, w jaki sposób spędzamy wakacje. Jeśli mielibyśmy zamiar uniknąć szkodliwego działania promieni słonecznych musielibyśmy całkowicie unikać światła dziennego przez wszystkie miesiące letnie, co jest oczywiście niewykonalne. W przeciwnym razie, nawet siedząc w biurze czy spacerując z pracy do domu wystawiamy się na działanie ostrego, letniego słońca, a więc i szkodliwego promieniowania UV. Dodajmy, że promienie UV docierają do naszej skóry również przez szybę w biurowym oknie, a także szybę naszego samochodu czy każdego innego środka transportu.

Innymi słowy, o kondycję skóry przed latem powinien zadbać każdy. Niezależnie od tego, jak dużą wagę przywiązuje do ładnie wyglądającej opalenizny i w jaki sposób ma zamiar spędzić najcieplejszą porę roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *