Mezoterapia na lato

Parodontax Fluoride

W przypadku naszych ciał zdecydowanie lepiej „być mądrym przed szkodą”, to znaczy działać profilaktycznie. Dotyczy to nie tylko unikania infekcji czy przeciwdziałania chorobom wynikającym z pasywnego trybu życia. Profilaktycznie warto działać również ze względów estetycznych, zwłaszcza gdy mowa o skórze.

Momentem, w którym stwierdzimy, że niewłaściwe przygotowaliśmy skórę do lata będzie powrót z wakacji. Plamy, przebarwienia czy krostki mogą skutecznie zepsuć powakacyjny humor. Poza tym taki wygląd nie świadczy o dobrej kondycji skóry. Aby uniknąć przykrych efektów promieniowania UV dobrze jest wybrać się zawczasu na zabieg mezoterapii. Na czym polega mezoterapia i dlaczego warto ją stosować?

Zabieg, o którym mowa to doskonała metoda zabezpieczenia skóry przed nadejściem najcieplejszych miesięcy roku. Mezoterapia polega na aplikowaniu metodą iniekcji substancji leczniczych, takich jak koktajle aminokwasowe, witamina B6 czy kwas hialuronowy. Substancje te wygładzają zmarszczki, poprawiają kolory skóry, sprawiają, że staje się ona jędrniejsza i lepiej nawilżona. Pojedynczy zabieg wystarcza na około sześć miesięcy i można go stosować o dowolnej porze roku.

Taka profilaktyka nie oznacza jednak, że możemy zapomnieć o kremach z filtrem. Zabieg mezoterapii trzeba traktować raczej jako dodatkową ochronę i poprawę kondycji skóry przed latem. Bezpośrednia ochrona powierzchni ciała przed promieniami UV jest jednak wciąż konieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *