Peeling twarzy na lato

BOOSTRIX

Nie da się ukryć, że zima nie służy kondycji naszej skóry. A po zimie czas na wiosnę i lato, a więc pory, w których zrzucamy z siebie kolejne ubrania, by ostatecznie zaprezentować się światu niemal nago podczas pobytu na plaży. Niezależnie jednak od tego, czy mamy zamiar chodzić na plażę dla nudystów czy wstydliwie spacerować w t-shircie i kąpielówkach, jedna część naszego ciała będzie niezmiennie odsłonięta. Jest nią twarz, na której skóra jest szczególnie wrażliwa i narażona na drobne uszkodzenia. Do tego wszyscy chcemy by nasze oblicza prezentowały się jak najlepiej, a z obu tych faktów wynika tyle, że w pierwszej kolejności to właśnie o twarz musimy zadbać. Dobrym pomysłem będzie peeling skóry twarzy.

Peeling peelingowi jednak nierówny – którą wiec ofertę wybrać z morza propozycji salonów kosmetycznych? Jeśli podchodzisz do kondycji skóry poważnie, wyjściem godnym rozważenia jest na pewno peeling chemiczny. Złuszczanie naskórka odbywa się tu np. przy pomocy kwasu glikolowego. Kwas glikolowy pozwala zarówno na delikatne wygładzenie i odżywienie skóry twarzy, jak i na dogłębną odnowę komórkową. Z tego zabiegu mogą więc skorzystać osoby w różnym wieku i o różnej kondycji skóry. Mniejsze stężenie kwasu zapewnia powierzchniowe i delikatne złuszczenie naskórka, natomiast roztwór o stężeniu powyżej 50% stosowany jest wtedy, gdy zależy nam na usunięciu widocznych, ciemnych przebarwień czy niektórych zmarszczek.

Zaletą takiego zabiegu jest na pewno długotrwałość efektów. Skóra jest gładsza przez wiele tygodni. Z drugiej strony jednak peeling sprawia, że naskórek jest o wiele bardziej wrażliwy na działanie promieni słonecznych. W związku z tym bezpośrednio po zabiegu należy unikać intensywnego nasłoneczniania skóry. Peeling z użyciem kwasu glikolowego nie jest więc dobrym pomysłem, jeśli szukamy dla naszej skóry ratunku na ostatnią chwilę, na kilka dni przed wakacyjnym wyjazdem. Peeling należy wykonać przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *