Przestań się pocić

Aquafresh Junior ulotka

Dla niektórych osób lato oznacza prawdziwy koszmar w postaci nadmiernego pocenia się. Zbyt aktywne gruczoły potowe sprawiają, że wystarczy krótka przejażdżka w zatłoczonej komunikacji miejskiej, szybki spacer albo jazda na rowerze, by pot leciał ciurkiem. Problem staje się szczególnie zauważalny latem, kiedy wzmaga się potliwość każdego z nas. Osoby cierpiące na nadmierną potliwość nie czują się komfortowo w towarzystwie, ani w przestrzeni publicznej, skoro pod ich pachami, na plecach i na klatce piersiowej nieustannie widnieje plama potu. Czy można skutecznie walczyć z tym problemem, by miesiące letnie przestały być udręką?

Na szczęście jest kilka sposobów na ujarzmienie nazbyt aktywnych gruczołów. Wielu dermatologów poleca toksynę botulinową, która potrafi sparaliżować gruczoły potowe na około szczęść miesięcy. Zabieg polega na wykonywaniu drobnych nakłuć, które stają się niewidoczne po kilku godzinach od zabiegu. Natomiast pierwsze efekty działania toksyny są widoczne już po trzech dniach.

Potliwość jest uzależniona od wielu czynników i nie zawsze potrzebne są specjalne zabiegi. Na początek warto spróbować ponadprzeciętnej dbałości o higienę. Używanie mocnych antyperspirantów oraz prysznic rano i wieczorem mogą okazać się wystarczająco dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *