Skóra tłusta przed latem

Heparinum

Każda skóra przed latem wymaga szczególnej pielęgnacji. Mroźne zimowe miesiące sprawiają, że na skórze mogą pojawić się mało estetyczne przebarwienia, skóra jest też zwykle wysuszona i nieodżywiona. Sytuację tę trzeba koniecznie zmienić. Jednak sposób, w jaki należy to zrobić to nieco mniej oczywista kwestia. Różne typy skóry to inne metody na letnie przygotowania.

Jeśli nasza skóra ma tendencję do przetłuszczania, oznacza to, że należy ją dokładnie oczyścić. W tym celu powinniśmy udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego i poprosić o zabieg oczyszczający. Przy okazji możemy poinformować kosmetyczkę o naszych wakacyjnych planach – pomoże to ustalić rodzaj i stopień intensywności zabiegu, a także stworzyć ewentualny plan kolejnych zabiegów przygotowujących skórę. Znaczenie ma zarówno miejsce, do którego się wybieramy, jak i termin wakacyjnej wyprawy.

W okresie letnim nasz metabolizm ulega znaczącym zmianom, m.in. zwiększa się aktywność gruczołów łojowych, a to zwiększa prawdopodobieństwo zanieczyszczenia skóry. W okresie letnim należy więc szczególnie dbać o higienę. Z tego samego powodu ważne jest wcześniejsze, głębokie oczyszczenie skóry. Taki zabieg oraz higiena osobista pozwolą na uniknięcie mało estetycznych przebarwień i wyprysków na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *