Solarium na rozgrzewkę

Zovirax 200 mg

Szok nigdy nie jest dobry dla naszego organizmu. Nurkując w zimnej wodzie możemy przeżyć szok termiczny, natomiast wychodząc z dnia na dzień na plażę w pełnym słońcu przysporzy on nam piekących oparzeń, które w dodatku mogą zaowocować groźniejszymi powikłaniami. Dlatego o wiele lepszym pomysłem jest stopniowe przyzwyczajanie skóry do wysokich temperatur i działania promieni słonecznych.

Dobrą metodą jest kilka wizyt w solarium, zanim zdecydujemy się, by wystawić skórę na działanie ostrego słońca. Podobnie jak w przypadku innych sposobów na przygotowanie skóry, tak i tym razem musimy pamiętać o pewnym zapasie czasowym. Kiedy nadejdzie pełnia lata, na przygotowania może być za późno, bo słońce „dopadnie” nasze ciało podczas spaceru czy jazdy na rowerze. Ukrywanie się przed promieniami nie jest ani łatwe, ani wygodne. Najlepiej więc zaplanować wizyty w solarium przynajmniej na dwa tygodnie wcześniej, nim nadejdą najgorętsze dni.

Oczywiście taka strategia nie zwalnia nas od ostrożności. Kilkugodzinne opalanie w ostrym słońcu nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza wtedy, gdy opalamy się tego lata po raz pierwszy. Rozsądniejszym rozwiązaniem jest stopniowe wydłużanie wypoczynku w pełnym słońcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *