Usuń zbędne włoski

Panadol

Większość mężczyzn za bardzo nie przejmuje się owłosieniem, nawet jeśli wyraźne kłęby włosów pokrywają większość ciała. Owłosienie ciała u kobiet niestety podlega dużo bardziej restrykcyjnym zasadom, przez co wiele pań skarży się na nadmierną ilość włosów w niepożądanych miejscach. O ile delikatne owłosienie w okolicach bikini jest „dopuszczalne”, o tyle już miejsca owłosienia typowe dla mężczyzn mogą stać się poważnym kłopotem estetycznym. Zbyt duża ilość włosów na rękach, wyraźne włosy na plecach, udach czy też zauważalny „wąsik” to częste przyczyny kompleksów. Niepotrzebne włosy stają się problemem zwłaszcza w miesiącach letnich, gdy grube ubrania zamieniamy na bikini albo zwiewne sukienki. Niestety, letnie stroje odsłaniają owłosienie, które lepiej byłoby ukryć. Jedynym wyjściem jest wobec tego możliwie trwałe usunięcie zbędnych włosków. W jaki sposób to zrobić?

Metodą, która daje najdoskonalsze efekty jest depilacja laserowa. Zabiegi z użyciem lasera nie należą do najtańszych, a w dodatku wymagają powtórzenia. Dobra wiadomość jest za to taka, że depilacja laserowa jest zupełnie bezbolesna i bardzo precyzyjna a efekt długotrwały. Dzięki temu zabiegi laserowe są też dobrym pomysłem dla kobiet, które mają dość ciągłego golenia nóg i pach.

Niestety, zabiegi laserowe nie są dla każdego i nie w każdym warunkach można je stosować. Idealna kandydatka do depilacji laserowej posiada ciemne włosy i jasną skórę. Kolor włosów i skóry ma wpływ na skuteczność zabiegów. Włosy w kolorze jasny blond albo ciemna karnacja są powodem, by raczej zrezygnować z tej metody depilacji. Ciemna skóra to także skóra opalona. Z tego powodu zabiegów laserowych nie powinno się wykonywać po uprzedniej wizycie w solarium czy nawet po użyciu samoopalacza. Warto o tym pamiętać i wykonać zabieg zanim udamy się na przedwakacyjną sesję do solarium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *